APRA-ն հաղթեց «ՀԿ Տոնավաճառում»
Ապրիլի 22-ին APRA-ն մասնակցեց ԱՄՆ ՄԶԳ Հակակոռուպցիոն գործողության մոբիլիզացման ծրագրի («Կասալս ենդ Ասոշիեյթս» Ինք. ընկերություն) շրջանակներում կազմակերպված «ՀԿ Տոնավաճառ»-ին, որը տեղի ունեցավ «Մարիոթ» հյուրանոցում:
Նախնական ընտրությունն անցած մոտ 30 ՀԿ-ներ հասարակության և ժյուրիի դատին ներկայացրեցին կոռուպցիայի դեմ պայքարին ուղղված իրենց ծրագրերը: Տոնավաճառի այցելուները, անցնելով տաղավարից տաղավար, ծանոթացան ներկայացված ծրագիր-առաջարկներին և քվեարկեցին իրենց դուր եկած ՀԿ-ի և ծրագրի օգտին:
Տոնավաճառի այցելուների և ժյուրիի անդամների քվեարկության արդյունքում հայտարարվեցին 8 հաղթողները, ում ծրգիր-առաջարկներն էլ ֆինանսավորում կստանան ԱՄՆ ՄԶԳ-ի կողմից: Հաղթողների թվում էր նաև APRA-ի կողմից ներկայացված «Դուրս մղենք կոռուպցիան» (“Channel Corruption Away”) ծրագիրը, որն արժանացավ հանրության և ժյուրիի բարձր գնահատանքին:
Բոլոր մասնակիցներին իր շնորհակալությունը հայտնեց և հաղթողներին պատվոգրեր հանձնեց ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան Մարի Յովանովիչը:

APRA wins in the "NGO Marketplace"
On April 22 APRA participated in the “NGO Marketplace” organized in the frameworks of the USAID Mobilizing Action against Corruption (MAAC) Activity implemented by Casals & Associates, Inc. in “Marriott” hotel.
About 30 pre-qualified applicants presented their project-proposals aimed at fighting against corruption to the public and the Panel of Judges. Moving from one booth to another visitors of the “NGO Marketplace” familiarized with the project-proposals and voted for those which they liked most of all.
As a result of the voting of public and the Panel of Judges 8 winner organizations were announced. Their project-proposals will get funding from USAID.
APRA with its project “Channel Corruption Away” was among the winners and earned high appreciation from the Panel of Judges and public as well.
The ambassador of USA in Armenia Mari Yovanovich expressed her thanks to the participants and gave certificates to the winners.