APRA-ն հաղթեց «ՀԿ Տոնավաճառում»
Ապրիլի 22-ին APRA-ն մասնակցեց ԱՄՆ ՄԶԳ Հակակոռուպցիոն գործողության մոբիլիզացման ծրագրի («Կասալս ենդ Ասոշիեյթս» Ինք. ընկերություն) շրջանակներում կազմակերպված «ՀԿ Տոնավաճառ»-ին, որը տեղի ունեցավ «Մարիոթ» հյուրանոցում:
Նախնական ընտրությունն անցած մոտ 30 ՀԿ-ներ հասարակության և ժյուրիի դատին ներկայացրեցին կոռուպցիայի դեմ պայքարին ուղղված իրենց ծրագրերը: Տոնավաճառի այցելուները, անցնելով տաղավարից տաղավար, ծանոթացան ներկայացված ծրագիր-առաջարկներին և քվեարկեցին իրենց դուր եկած ՀԿ-ի և ծրագրի օգտին:
Տոնավաճառի այցելուների և ժյուրիի անդամների քվեարկության արդյունքում հայտարարվեցին 8 հաղթողները, ում ծրգիր-առաջարկներն էլ ֆինանսավորում կստանան ԱՄՆ ՄԶԳ-ի կողմից: Հաղթողների թվում էր նաև APRA-ի կողմից ներկայացված «Դուրս մղենք կոռուպցիան» (“Channel Corruption Away”) ծրագիրը, որն արժանացավ հանրության և ժյուրիի բարձր գնահատանքին:
Բոլոր մասնակիցներին իր շնորհակալությունը հայտնեց և հաղթողներին պատվոգրեր հանձնեց ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան Մարի Յովանովիչը:

APRA победила в "Ярмарке НПО"
22-ого апреля APRA приняла участие в Ярмарке НПО, организованной в рамках Движения Против Коррупции USAID (Казалс енд Ассошиейтс Инк.) в гостинице Мариотт.
Около 30 НПО, прошедших предварительный отбор, представили на суд общественности и судей свои проекты направленные на борьбу с коррупцией. Посетители ярмарки могли, перемещаясь от стенда к стенду, ознакомиться со всеми предложениями и проголосовать за понравившиеся НПО.
В результате голосования были объявлены 8 победителей, чьи проекты получат финансирование, и в их числе представленный APRA проект “Channel Corruption Away”, заслуживший высокую оценку судей и посетителей мероприятия.
Свою благодарность всем участникам выразила и вручила сертификаты победителям посол США в Армении Мари Йованович.